• شناسه : 3767
  • 13 سپتامبر 2020 - 11:44
پذیرش استعفای مدیری کاریزماتیک، خطای راهبردی وزارت ورزش و جوانان
پذیرش استعفای مدیری کاریزماتیک، خطای راهبردی وزارت ورزش و جوانان

پذیرش استعفای مدیری کاریزماتیک، خطای راهبردی وزارت ورزش و جوانان

بسیاری از دلسوزان، مدتهاست که برخی از راهبردهای اشتباه مسئولان را گوشزد می کنند و متاسفانه بی اعتنایی به چنین توصیه هایی گاها هزینه های سنگینی برای دولت بهمراه داشت که کوچکترین آن، انتقادهای شدیدی است که در ماه‌های پایانی دولت بر شدت آن افزوده شده است. به گزارش شهرآشوب، حبیب حسین زادگان حدود ۶ […]

بسیاری از دلسوزان، مدتهاست که برخی از راهبردهای اشتباه مسئولان را گوشزد می کنند و متاسفانه بی اعتنایی به چنین توصیه هایی گاها هزینه های سنگینی برای دولت بهمراه داشت که کوچکترین آن، انتقادهای شدیدی است که در ماه‌های پایانی دولت بر شدت آن افزوده شده است.

به گزارش شهرآشوب، حبیب حسین زادگان حدود ۶ سالی است که سکان هدایت ورزش را در یکی از ورزشی ترین استان های کشور بعهده دارد و آنگونه که کارشناسان امر تایید می‌کنند، افزایش سرانه ورزشی، بازسازی ورزشگاه های پیر و قدیمی استان، افزایش بی نظیر مدال آوری ورزشکاران مازندران، احیای حوزه جوانان، افزایش قابل توجه تعداد سمن های جوانان، بکارگیری چشمگیر ظرفیت جوانان برای مشارکت های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، حمایت از تیم های مختلف و راه یافتن به لیگ برتر، کاهش حاشیه ها و حاشیه سازی ها در ورزش مازندران و …. تنها گوشه ای از تحولات انقلاب گونه ای بود که با حضور حبیب حسین زادگان برای ورزش و جوانان مازندران رقم خورد و از وی چهره ای کاریزماتیک برای استان ساخت.

اما اخیرا با اعلام استعفای حسین زادگان و سکوت عجیب وزارت ورزش و جوانان در ظاهر، شاهد بروز بی ثباتی و مشکلاتی در حوزه ورزش و حتی سیاست هستیم که ادامه این روند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

فارغ از اینکه این استعفا به چه دلیل اعلام شد، عده ای چه در بدنه وزارت و چه در داخل استان، گزینه هایی را مطرح کرده اند که آوردن نامشان هم موجب تنش و حاشیه شده است. و جهت گیری ها و اختلافات منطقه ای و ورود طیف های مختلف سیاسی برای تحمیل گزینه های مدیرکلی، تا حدود زیادی جو استان را دستخوش تغییر کرده و کمترین ره آورد تدبیر وزارت ورزش و جوانان در سکوت رسمی و مطرح کردن غیر رسمی نام برخی افراد، افزایش شدت انتقادات و حملات بر پیکر بی جان دولت، آنهم در ماه‌های حساس سال پایانی است.

سئوالی که پیش می آید اینست، که اگر یک مدیرکل ۶ سال می تواند مدیریت کند و اتفاقا دستاوردهای خوبی هم داشته باشد و فضای حساس ورزش استان را سامان دهد، نمی توان چند ماه دیگر هم وی را حفظ کرد و در این شرایط سختی که ورزش بواسطه شیوع کرونا لطمات سختی خورده است، هزینه دیگری را با جابجایی بی موقع بر جامعه ورزش و جوانان تحمیل نکرد؟

آیا جناب آقای وزیر نمی تواند شخصا ورود کرده و با اعلام عدم پذیرش استعفا، آرامش ورزش مازندران را در این ماه‌های پایانی کار دولت برگرداند؟

امیدواریم مسئولان وزارت ورزش و جوانان هرچه سریعتر به درک صحیحی از وضعیت ورزش مازندران برسند و در مسیری گام بردارند که بتوان بدون ایجاد تغییرات مدیریتی در این زمان (که قطعا حرکت روبه جلوی ورزش استان را مختل خواهد کرد) ، برای آماده سازی ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی و رساندن پروژه های نیمه تمام ورزشی در چند ماه پایانی خدمات دولت، تدبیر و برنامه ریزی کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*