• شناسه : 3822
  • 19 سپتامبر 2020 - 23:24
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس یازدهم: قیمت گذاری کالاهای اساسی بخش کشاورزی به شیوه مدون/در انتصابات دخالت نمی کنم/از مطالبات جدی ما مبارزه با فساد است
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس یازدهم: قیمت گذاری کالاهای اساسی بخش کشاورزی به شیوه مدون/در انتصابات دخالت نمی کنم/از مطالبات جدی ما مبارزه با فساد است

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس یازدهم: قیمت گذاری کالاهای اساسی بخش کشاورزی به شیوه مدون/در انتصابات دخالت نمی کنم/از مطالبات جدی ما مبارزه با فساد است

. منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس یازدهم، در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس،شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت اظهار داشت:در کنار پایمردی و رشادت رزمندگان باید از مدافعان و شهدای سلامت در این روزهای سخت نیز یادکرد و از آنان نیز تقدیر به عمل آورد. […]

.

منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس یازدهم، در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران با گرامیداشت هفته دفاع مقدس،شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت اظهار داشت:در کنار پایمردی و رشادت رزمندگان باید از مدافعان و شهدای سلامت در این روزهای سخت نیز یادکرد و از آنان نیز تقدیر به عمل آورد.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس با اشاره به ایجاد نظام هماهنگ در حوزه کشاورزی برای خدمت بیشتر به مردم، گفت: تعیین قیمت کالاهای اساسی بخش کشاورزی نظام مند می‌شود.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: با تشکیل کمیسیون‌های تخصصی، بنده به عنوان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس انتخاب شدم چرا که یکی از دغدغه‌های اساسی مازندران، کشاورزی است.فعالیت بنده در کمیسیون کشاورزی با توجه به ظرفیت و توانایی مازندران در توسعه کشاورزی است.
زارعی با اشاره به اینکه به دنبال مطالعه مبانی توسعه استان هستیم و در کمیسیون کشاورزی نیز تلاش داریم این شاخص را به وضع مطلوب برسانیم، افزود: کارگروه مشاوره ای بخش کشاورزی را در استان شکل دادیم تا در این حوزه بتوانیم رشد متوازن کشاورزی و توسعه مکانیزاسیون کشاورزی را تقویت کنیم.
زارعی بیان کرد:طرح قیمت‌گذاری محصولات اساسی بخش کشاورزی را در کمیسیون کشاورزی مجلس در قالب گروه یازده نفره متشکل از دولت، مجلس، تشکل‌های کشاورزی برای ساماندهی به حوزه قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی به مجلس ارائه کردیم.
گفتنی ست این اقدام برای نخستین بار در کشور صورت گرفته است که از کشاورزان خبره برای مشاوره و تصمیم گیری در قیمت گذاری محصولات کشاورزی استفاده می‌شود.

عضو کمسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از سیاست های اشتباه گذشته موجب مهاجرت کشاورزان شده است، افزود: می توانستیم با سرمایه گذاری در این حوزه در رشد و توسعه استان موثر باشیم.در حوزه کشاورزی بیش از ۴۰ درصد برنج کشور را تامین می کنیم، ظرفیت مازندران در حوزه کشاورزی مناسب و بالا است اما پایه های مناسب برای توسعه ایجاد نشده است.

وی همچنین یکی از مشکلات پیش روی حوزه کشاورزی را زهکشی اراضی عنوان کرد و تصریح کرد: متاسفانه در زمینه زهکشی اراضی، مکانیزاسیون و سیستم های نوین آبیاری ضعیف هستیم و حتی در حوزه زهکشی اعتبارات ما نسبت به سایر استان‌ها پایین‌تر است.

این مسئول در مبحث ارز با اشاره به اینکه مشکلات ارزی کشور حاصل سیاست های غلط گذشته است، گفت: عدم نظارت صحیح دولت بر ارز برخی از مشکلات را رقم زده است.

زارعی با استناد به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جنگ اقتصادی مدیران عملیاتی می خواهد، تصریح کرد: آیا رفتار مدیران ما فراخور شرایط جنگی است؟ هر چند تحریم ها در شدت مشکلات موثر است اما نظارت دقیق هم لازم است.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در همین راستا افزود: اعتماد بزرگترین سرمایه اجتماعی است و این موضوع در کشور ما که ماهیت دینی و فرهنگی دارد باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.باید تلاشمان را برای جلب اعتماد مردم افزون کنیم.

این مسئول همچنین با تقدیر از دادستان، دستگاه امنیتی و قضایی به واسطه برخورد جدی با پدیده فساد در مرکز استان، تصریح کرد: هرچه زودتر باید بساط فساد از جامعه و شهر و دیار ما برچیده شود. و گزارش دستگاه قضایی به این حوزه به مردم هم اطلاع‌رسانی شود

زارعی بابیان اینکه عدم نظارت صحیح و عدم شفافیت در برخی دستگاه‌های اجرایی موجب بروز برخی مشکلاتی شده است، گفت: تأکید بر مبارزه با فساد از مطالبات جدی ماست که پیگیر آن هستیم.متاسفانه به دلیل عدم نظارت شکاف های عمیق اجتماعی به وجود آمده است.
وی نظارت همراه با شفافیت و ایجاد عدالت اجتماعی مناسب را دو موضوع مهمی عنوان کرد که به طور جدی در کمسیون اصل ۹۰ پیگیر آن است.

منتخب مردم ساری و میاندورود در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نظارت، مطالعه در ظرفیت ها و مبانی توسعه را از سیاست هایی دانست که پیگیر آن است، تا زمینه توسعه کسب و کار برای هم استانی ها و حوزه انتخاباتی ایجاد بشود و البته دیگر بخش ها نظیر صنعت، خدمات و گردشگری هم در این زمینه مغفول نمانده اند.

زارعی راجع به پروژه‌های نیمه‌کاره چندین ساله در مرکز استان گفت: میانگین برخی از پروژه‌های عمرانی از ۲۰ سال هم گذشته است و دلیل آن هم این است که در بهره‌مندی از پروژه‌های ملی ما جزو استان‌های آخر هستیم که همین مسئله سبب به طول کشیدن پروژه‌ها می‌شود.

نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه اولویت نخست نمایندگان مجلس در دوره فعلی رسیدگی به موضوعات اقتصادی مربوط به مردم است، افزود: در حوزه اتفاقات بورس با جدیت دنبال اقداماتی هستیم که بزودی شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.همچنین وی تصریح کرد: تقویت فرهنگ جهادی و انقلابی در نهاد مسئولان در راستای رفاه اجتماعی مردم باید صورت بگیرد.

وی به طرح سؤال از رئیس‌جمهوری اشاره کرد و افزود: بیش از ۷۰ امضا از نماینده‌های مجلس جمع آوری شده و این موضوع در دست بررسی است.
همچنین در خصوص پروژه احداث سد فینسک گفت: مطالعات اولیه سد فینسک از سال ۹۱ آغاز شده بود، از وزیر نیرو به واسطه شروع فعالیت برای احداث سد فینسک طرح سئوال کردیم ولی متاسفانه هیچ کدام از دستگاه‌های مسئول در این زمینه نامه نگاری نکردند. به وزیر نیرو هم به واسطه استفاده از سرشاخه آب کشاورزی مازندران تذکر دادیم و هفته جاری جلسه کارشناسی در این زمینه داریم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در خصوص دخالت در انتصابات تصریح کرد: در انتصابات حق دخالت نداریم اما بر انتخابات و عملکردهانظارت‌داریم.باید شایسته سالاری در انتصاب‌ها لحاظ شود، مدیری که خوب کار نکند باید پاسخگو به مردم باشد.در نهایت این دستگاه های اجرایی هستند که تعیین کننده و پاسخگو می باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*