• شناسه : 3996
  • 11 اکتبر 2020 - 17:30
نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهرستان ساری و روسای شورای اسلامی شهرها و بخش ها و فرماندار مرکز استان
نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهرستان ساری و روسای شورای اسلامی شهرها و بخش ها و فرماندار مرکز استان

نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهرستان ساری و روسای شورای اسلامی شهرها و بخش ها و فرماندار مرکز استان

نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهرستان ساری و روسای شورای اسلامی شهرها و بخشها و فرماندار مرکز استان در فرمانداری ساری برگزار شد. سید جعفر هادیان رئیس شورای اسلامی شهرستان ساری طی نشستی با روسای شوراهای اسلامی شهرها و بخش‌های ششگانه شهرستان ساری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رایزنی و بررسی مشکلات شهرها بخش […]

نشست مشترک اعضای شورای اسلامی شهرستان ساری و روسای شورای اسلامی شهرها و بخشها و فرماندار مرکز استان در فرمانداری ساری برگزار شد.

سید جعفر هادیان رئیس شورای اسلامی شهرستان ساری طی نشستی با روسای شوراهای اسلامی شهرها و بخش‌های ششگانه شهرستان ساری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رایزنی و بررسی مشکلات شهرها بخش ها و توابع شهرستان ساری پرداخت.

به گزارش شهرآشوب سید جعفر هادیان در این جلسه ابتدا ضمن خوش آمد گویی به اعضای محترم شورای‌شهرستان ساری و نمایندگان و روسای بخش های شش گانه شهرستان ساری و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای سلامت خاطرنشان کرد شایسته است که ما رهرو طریق این شهدا باشیم و در راه حفظ و صیانت از آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی بکوشیم.

هادیان ضمن تقدیر از زحمات همه اعضای شوراها در شهرستان به نوریان، رئیس شورای اسلامی بخش چهاردانگه بابت کسب مقام خَیّر و آبادگر نمونه استان مازندران در روز ملی عشایر تبریک گفت.
همچنین به مهندس اسفندیار عشوری و دکتر کوروش یوسفی بابت کسب کرسی ریاست شورای اسلامی شهر ساری و نایب رئیسی شورا نیز تبریک گفت و از آنان خواست در انجام وظایف و خدمات به مردم همچون گذشته بکوشند و برای آنان آرزوی موفقیت و پیروزی کرد.

این مسئول از نمایندگان مجلس بابت فعالیت ها و رصد مشکلات همچنین دعوت از مدیران ملی برای بررسی و بازدید پروژه ها تقدیر ویژه به عمل آورد و از رضایت مندی همکاران شوراها و بخشداری‌ها از حضور و پیگیری مشکلات و رسیدگی توسط نمایندگان شهر ساری خبرداد.

هادیان بابت پیگیری در اجرایی نشدن پروژه احداث سد فینسک که هر دو نماینده در این مسیر تلاش کردند نیز تقدیر کرد و گفت: در خصوص پروژه احداث فینسک، شورای اسلامی شهرستان ساری هم به سهم خود با ارسال نامه ای به استاندار محترم و مجمع نمایندگان اعتراض خود را اعلام کردند.وی افزود:انتقادی که به مسئولین استان وارد است کم کاری آن ها در این زمینه است که امیدواریم بتوانند جبران کنند.

وی درباره احداث پروژه زباله سوز ساری که با پیگیری استاندار، شهردار و فرماندار و شورای اسلامی شهرساری و همچنین نمایندگان محترم رو به اتمام هست نیز تشکر کرد و گفت: امیدواریم با همت مضاعف این بزرگواران معضل زباله که دغدغه ای جدی برای مردم عزیز و رنجدیده چهاردانگه محسوب میشود حل شده و عملیات ساخت و ساز و تکمیل زباله سوز به زودی به سرانجام برسد.

رییس شورای اسلامی شهرستان ساری در ادامه سخنانش برای رفع مشکلات موجود در مناطق مختلف با ارائه پیشنهادات کاربردی از نمایندگان مردم ساری و میاندورود خواست تا برای رفع مشکلات همکاری و مساعدت لازم را مبذول بدارند.

هادیان از جاده ساری به تاکام از جمله مهمترین مشکلات یادکرد و گفت: این پروژه چندساله که مدت زمان زیادی از آغاز آن میگذرد پس از افتتاح اجباری مسکوت باقی مانده است. قراردادی بین شرکت توسعه ساخت معاونت وزارت راه و پیمانکار در محدوده شهرهولارو نقاطی که پروژه در آنها به اتمام نرسیده است منعقد شده است که به علت عدم وجود نقدینگی که پیمانکار پروژه با آن مواجه است، پروژه ابتر مانده است.
پیشنهاد ما این است که وزیر یا معاون وزیر ازاین پروژه بازدید میدانی داشته باشند تا با تخصیص امکانات لازم‌ استارت مجدد پروژه زده بشود.چرا که افتتاح این پروژه ناتمام و ناکارامد باعث افزایش نقاط حادثه خیز و تصادفات شده است.انتظار داریم با همت مدیران کشوری شاهد سرعت بخشیدن به ادامه پروژه و آغاز عملیات ساخت و ساز باشیم

این مسئول در آغاز فصل سرما و به تبع آن، مه آلوده شدن جاده ها نسبت به عدم وجود خط کشی جاده های مواصلاتی به سمت دودانگه و خطرات حاصل از آن هشدار داد و از مسئولان اداره راه و شهرسازی و راهداری خواست در این رفع این مورد دقت کنند تا از افزایش تصادفات جلوگیری شود.

همچنین هادیان از عدم تعهد در عملکرد بهسازی خطوط لوله کشی گاز چهاردانگه که دغدغه ای برای اهالی منطقه است گله کرد و از مسئولین امر خواست تا با جدیت در این موارد ورود کنند.

تامین آب شرب در مناطق کلیجانرستاق و رودپی از جمله مواردی بود که رییس شورای اسلامی شهرستان ساری خواستار رفع مشکلات آن شد.
وی با بیان اینکه در مناطق نامبرده حدودا ۱۰۰ روستا وجود دارد و با وجود تصفیه خانه های احداث شده می توان با اداره آب منطقه ای مازندران برای اتصال شبکه آب رسانی این مناطق به تصفیه خانه ها رایزنی کرد تا در فصل گرما و غیر از آن مشکل کمبود اب شرب برای این مناطق وجود نداشته باشد خواستار رفع این معضل شد.

هادیان درباره لزوم استقرار ادارات در شهرهای تازه تاسیس و مراکز بخش‌ ها بیان داشت: زمانی که شهری تازه تاسیس میشود و شورای اسلامی تشکیل می شود مثل هولار فریم و فرح آباد نیاز هست که ادارات در آنجا مستقر بشوند ولی متاسفانه شاهد این هستیم که هیچ یک از دستگاه های اجرایی زیر بار این مهم نمیروند و درخواست زمین مجانی می کنند تا در آنجا ساختمان اداری بنا کنند.در مورد این مسئله نیاز به پیگیری جدی احساس می شود.

این مسئول در ادامه گفت: مازندران را همگان به عنوان قطب گردشگری می شناسند.اما میزان بهره برداری از ظرفیت های گردشگری مازندران و ساری چقدر بوده است؟
در ساری فاز اول پروژه ملل احداث شد و فاز دوم که شهردار محترم و اعضای شورای اسلامی در تلاشند تا سریعتر به اتمام برسد.در جنوب شهر شاهدیم از پتانسیل بالایی مثل رود تجن هیچ گونه بهره برداری نشده است.
در فرح آباد طرح گردشگری آماده ای در دست هست که نیاز است از سرمایه گذار و بخش خصوصی استفاده بشود تا بتوان کارهای خوبی در این زمینه صورت داد.ظرفیت های شهرستان در زمینه گردشگری مغفول مانده است.

این مسئول انتخاب مدیران بومی و لایق را از جمله دغدغه های اکثر شوراهای اسلامی چه در شهرها و چه در روستاها عنوان کرد و بیان داشت: مدیران شهرستان طبق نظر فرماندار و نمایندگان انتخاب میشوند و ما قصد دخالتی در این موضوع نداریم اما این انتظار می رود در سطح شهرستانها از ظرفیت مدیران توانمند و قابل بومی استفاده بشود.
تا وقتی افراد پرتوان و کارامد بومی هستند استفاده از مدیران غیربومی برای شهر خوب نیست.

رییس شورای اسلامی شهرستان ساری با مطرح کردن این پیشنهاد که بهتر است در جلسات آتی شورای شهرستان از مدیران ارشد کشوری دعوت بشود افزود؛ ما شهرستان ساری را بصورت متوازن و یکپارچه میبینیم و لازم است جهت توسعه شهرستان، نگاه شهرستانی داشته باشیم.انتظار داریم مدیران کشوری در یکی از جلسات شورای شهرستان حضور پیدا کنند تا بتوانیم مسائل را در حوزه شهرستان شهرها و بخش ها و روستاها بررسی کنیم.

سیدجعفرهادیان در خاتمه خواستار حمایت از نظام شوراها شد و بیان داشت: شورا نماد دموکراسی در کشور است و نهاد شورا در شهر و روستا با تصویب قوانین ایجاد شده است.با توجه به اینکه در مجموعه های شورایی و حتی دستگاه های اداری در کشور امکان بروز تخلفات و موارد فساد وجود دارد، بروز مسائل و مشکلات در یک مجموعه به معنای زیر سوال بردن کل آن نیست.
انتظار داریم عزیزان در شوراها با دقت نظر و نظارت بیشتری کار را دنبال کنند.
همچنین برای داشتن یک شورای موفق در شهر و روستا با استفاده از ابزارها و قوانینی که در مجلس شورای اسلامی مصوب و ابلاغ میشود می توان برای ثبت نام و ورود به شورا نظارت بیشتری کرد تا شاهد مشکلات اینچنینی نباشیم.

پس از سخنان رئیس شورای اسلامی شهرستان ساری روسای شوراهای شهرها و بخشهای توابع شهرستان ساری به بیان مشکلات مرتبط پرداختند و پیشنهادات خود برای از بین بردن این مشکلات با نمایندگان منتخب مردم در مجلس یازدهم مطرح کردند.

علی بابایی کارنامی نماینده مجلس و مردم در مجلس شورای اسلامی پس از شنیدن سخنان ریاست شورای شهرستان ساری، روسای شوراها و بخش های شهرستان ساری با بیان اینکه در بازدیدهای میدانی که طی این مدت از بخش های مختلف ساری داشتیم تقریباً در جریان مسائل و مشکلات شهرستان ها و توابع آن ها قرار گرفته بودیم گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور به لحاظ منابع و امکانات سعی ما بر این است که این مشکلات به زودی حل بشود و در روند پیشرفت آنها تسریع صورت بگیرد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس یازدهم در خصوص احداث سد فینسک گفت: اعتراض به روند احداث پروژه فینسک کار بسیار سختی هست. چون این پروژه قبلا مصوبه مجلس شورای اسلامی را گرفته است و ممکن است تلاش ما نتیجه ای در بر نداشته باشد. ولی چون به مخاطرات این پروژه باور داریم و این موضوع را حق مردم مازندران می‌دانیم به جد پیگیر آن هستیم.

همچنین بابایی کارنامی درباره قانون شوراها گفت: قانون شوراها در کمیسیون امور شوراها و امور داخلی در مجلس حال بازنگری است و بزودی با تغییرات به صحن مجلس می رسد در این مورد از پیشنهادات شما که قابلیت تبدیل به قانون دارند به منظور طرح پیشنهاد و تسهیل در امور ما و همچنین امور شوراها استقبال می‌کنیم.

منصورعلی زارعی دیگر نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس یازدهم درباره اهمیت وظایف مدیران و بخشداران و مسئولین ادارات گفت: که مسئول حق ندارد که مطالبه گر را بدون پاسخ بگذارد و باید پاسخگوی کار و وظایف خودش باشد.

وی یکی از مهمترین مباحث پیشبردی که امروزه مغفول مانده را بحث ایجاد فضای کسب و کار دانست و گفت: لازم است روی این موضوع با جدیت کار بشود.
وی همچنین مشکلات حوزه کشاورزی و بهداشت را جزو مسائل اساسی دانست که در استان و شهر ساری باید بررسی و پیگیری شود و افزود: مشکلات اساسی در این حوزه ها می تواند موجب مهاحرت روستا نشینان به شهرها بشود. وی اضافه کرد: شهرستان ساری کمترین بودجه و تسهیلات کشاورزی را دارد که باید در این مورد اهتمام بیشتری ورزیده شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*