• شناسه : 4304
  • 22 نوامبر 2020 - 0:55
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد بیان کرد: توسعه حمل و نقل چندوجهی با آغاز فعالیت کشتی رو_رو کامیونی در بندرامیرآباد
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد بیان کرد: توسعه حمل و نقل چندوجهی با آغاز فعالیت کشتی رو_رو کامیونی در بندرامیرآباد

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد بیان کرد: توسعه حمل و نقل چندوجهی با آغاز فعالیت کشتی رو_رو کامیونی در بندرامیرآباد

به گزارش شهرآشوب، مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد گفت: پس از وقفه ای ۱۰ ساله در ترانزیت کالا با کشتی های رو – رو کامیونی از بنادر شمالی به کشورهای حاشیه دریای خزر ، فعالیت این نوع کشتی ها جهت ترانزیت انواع کالاها ، برای نخستین بار در بندرامیرآباد آغاز شد. محمدعلی اصل سعیدی پور در گفتگو […]

به گزارش شهرآشوب، مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد گفت: پس از وقفه ای ۱۰ ساله در ترانزیت کالا با کشتی های رو – رو کامیونی از بنادر شمالی به کشورهای حاشیه دریای خزر ، فعالیت این نوع کشتی ها جهت ترانزیت انواع کالاها ، برای نخستین بار در بندرامیرآباد آغاز شد.

محمدعلی اصل سعیدی پور در گفتگو با واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد ضمن اعلام این خبر  اظهار داشت کشتی رو  رو کامیونی قادر است ۳۰ دستگاه تریلی محتوی کالا را در خود جای دهد و در مسیر بندر امیرآباد به سایر بنادر دریای خزر تردد نماید.

وی مسیر ترانزیتی کالا توسط کشتی رو  رو کامیونی را از بنادر شمالی به بندر آکتائو کشور قزاقستان عنوان کرد که در این سفر تعدادی کامیون حامل تجهیزات و میوه به آن کشور و سپس از مسیر زمینی به ازبکستان ارسال می شوند و از راه اندازی  ۳ خط منظم ترانزیتی انواع کالا از این طریق به صورت ماهانه بین دو کشور ایران و قزاقستان خبر داد.

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد یکی از مهمترین ویژگی این نوع از حمل و نقل کالاها را صرفه جویی در هزینه های جابجایی کالاهای تجارتی از مبدأ تا مقصد و کنترل کامل بر تمام مسیر حمل برشمرد و خاطرنشان کرد با فعال شدن این خط ترانزیتی و کاهش هزینه های تمام شده ، صاحبان کالا بیش از پیش نسبت به ترانزیت کالا از این مسیر ترغیب خواهند شد.

سعیدی پور در پایان با بیان اینکه بندرامیرآباد با بهره گیری از شقوق مختلف حمل و نقل کالا از قبیل حمل ریلی ، حمل جاده ای ، حمل ترکیبی ، حمل و نقل چند وجهی نقش بسزایی را در صادرات ، واردات و ترانزیت کشور ایفاء می کند ابراز امیدواری کرد با تکمیل و بهره برداری از اسکله رو  رو ریلی و توسعه زیرساخت های ریلی و لجستیکی ، شاهد رشد چشمگیر ترانزیت کالا از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS ، عراق و افغانستان باشیم.

گفتنی است کشتی های رو  رو کامیونی برای حمل خودرو و سایر محموله هایی که روی چرخ قرار دارند استفاده می شوند و پل های متحرک در آن امکان ورود و خروج وسایل نقلیه موتوری را به کشتی فراهم می سازد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*