• شناسه : 3771
  • 14 سپتامبر 2020 - 10:22
عملکرد سازمان عمران سرخط خبرهای عمرانی شهرساری
عملکرد سازمان عمران سرخط خبرهای عمرانی شهرساری

عملکرد سازمان عمران سرخط خبرهای عمرانی شهرساری

به گزاش شهرآشوب به نقل از روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مرکز مازندران، به همت نیروهای تلاشگر این سازمان و در راستای توجه مدیریت شهری به ایجاد فضاهای مناسب دسترسی برای عابرین پیاده در گرو های سنی مختلف، عملیات پیاده رو سازی بلوار کشاورز آغاز به کار کرده است. با هم افزایی […]

به گزاش شهرآشوب به نقل از روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مرکز مازندران، به همت نیروهای تلاشگر این سازمان و در راستای توجه مدیریت شهری به ایجاد فضاهای مناسب دسترسی برای عابرین پیاده در گرو های سنی مختلف، عملیات پیاده رو سازی بلوار کشاورز آغاز به کار کرده است.

با هم افزایی اجرایی مجموعه شهرداری ساری، این عملیات عمرانی در محدوده کشاورز ۴۵ تا ۵۷  به مساحت ۳۸۹۷ متر مربع در حال جریان می باشد.

ایجاد محیط دلپذیر و رونق بخشی به مبلمان شهری از دیگر اهداف شهرداری ساری در اجرای این پروژه با استفاده از توان درون سازمانی محسوب می گردد.

سازمان عمران از ابتدای سال ۹۹ تا راه اندازی کارخانه تولید موزائیک عملیات پیاده رو سازی شهر ساری را در خیابان مازیار، میدان شهداء، خیابان ملامجدالدین و خیابان تواتنبخشی به سمت میدان شهداء اجرا و مورد بهره برداری عمومی قرار داده است که نکته حائز اهمیت استفاده از تولیدات داخلی این سازمان در پروژه مذکور می باشد.

راه اندازی دفاتر تسهیلگری در محدوده های ناکارآمد شهری

انجام مطالعات بازآفرینی شهری در محدوده های ناکارآمد، راه اندازی دفاتر تسهیلگری در جهت توسعه محلی با هدف شناسایی محدوده ها و محلات نیازمند بازآفرینی، بر اساس شاخص های گوناگون مورد بررسی قرار گرفته و پس از اولویت بندی اقدامات اجرایی  در آن صورت خواهد گرفت.

 با توجه به اینکه بافت، گسترده ای هم پیوند است که از بناها، راه ها و مجموعه ها، فضاها وتاسیسات و تجهیزات شهری و یا ترکیبی از آن ها تشکیل شده، می توان مداخله در این مکان ها را به صورت بهسازی و نوسازی انجام داد.

خدمات دفاتر تسهیلگری در سکونتگاه های غیر رسمی و ناکارآمد، شناخت و ارزیابی حوزه، شناسایی نقطه ورود به محله، بسترسازی و اعتمادسازی بین ساکنین محله، شناخت افراد معتمد و تاثیر گذار محلی و راه اندازی نهاد توسعه محله با مشارکت مدیریت شهری و برنامه ریزی اقدامات مشارکتی می تواند در خدمت رسانی به مردم تاثیرگذار باشد.

اجرای برنامه های آموزشی و ایجاد جریان های خود اشتغالی محلی و نهاد های اقتصادی از قبیل تعاونی ها و تامین جذب مالی در تسهیل عقد قرار داد با مالکان، سازندگان و متولیان مربوطه می تواند در دراز مدت بهبود زندگی شهرنشینی را به همراه داشته باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*