• شناسه : 4404
  • 07 دسامبر 2020 - 20:51
صادرات نخستین محموله  ۵۰ هزارتنی قیر از بندر امیرآباد
صادرات نخستین محموله  ۵۰ هزارتنی قیر از بندر امیرآباد

صادرات نخستین محموله ۵۰ هزارتنی قیر از بندر امیرآباد

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد: برای نخستین بار ۵۰ هزارتن قیر از بندرامیرآباد به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می‌شود. معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با بیان اینکه بندرامیرآباد از قابلیت های مناسب و مدل های متنوع جهت صادرات ، واردات و ترانزیت فرآورده های نفتی برخوردار […]

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد:

برای نخستین بار ۵۰ هزارتن قیر از بندرامیرآباد به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می‌شود.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با بیان اینکه بندرامیرآباد از قابلیت های مناسب و مدل های متنوع جهت صادرات ، واردات و ترانزیت فرآورده های نفتی برخوردار است از صادرات ۵۰ هزار تن قیر با کیفیت مطلوب برای نخستین بار به یکی از کشورهای حاشیه دریای خزر خبر داد.

به گزارش شهرآشوب، محمدصادق رنگ آور در گفتگو با واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد با اعلام این خبر گفت بخش اول این محموله به میزان یک هزار و ۸۰۰ تن توسط ۴ دستگاه واگن و ۶۸ دستگاه کامیون از تهران وارد بندرامیرآباد شد که از طریق کشتی به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می شود.

وی ویژگی بارز صادرات این نوع محصولات از بندرامیرآباد را حمل و نقل ترکیبی آن دانست و خاطر نشان کرد با ایجاد زیرساخت های مناسب در اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد بخش مهمی از صادرات  قیر ایران به کشورهای حوزه CIS و دریای خزر را می توان از این بندر انجام داد.

این مقام مسئول با اشاره به جایگاه ممتاز ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان قیر در خاورمیانه ابراز امیدواری کرد با بهره گیری مناسب از ظرفیت های ریلی و قرارگیری در مسیر بین المللی کریدور شمال  جنوب سهم بسزایی را در تامین قیر کشورهای آسیای میانه و بازار قیر دنیا داشته باشیم.

رنگ آور در پایان یادآور شد  با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال این حجم از صادرات قیر از بندرامیرآباد به ۵۰ هزار تن  خواهد رسید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*