• شناسه : 4774
  • 06 مارس 2021 - 0:49
شورایی آدم‌:جیک جیک مستونت بود….
شورایی آدم‌:جیک جیک مستونت بود….

شورایی آدم‌:جیک جیک مستونت بود….

شورایی آدم/فصل دوم فصل دوم: جیک‌جیک مستونت بود.. ای بزنه به کمرت نوه‌ی شمسی‌خانم که خواب راحتم به باد رفت.از وقتی خیالم شده شورایی آدم بشم خواب به چشم ندارم.پای چشام اندازه یه پیاله گود رفته لامصب. امروز کله سحر زدم بیرون.یک ماه ونیمه که از عملیات کاشت موم گذشته از خونه نزده بودم بیرون.سرده..هوای […]

شورایی آدم/فصل دوم

فصل دوم: جیک‌جیک مستونت بود..

ای بزنه به کمرت نوه‌ی شمسی‌خانم که خواب راحتم به باد رفت.از وقتی خیالم شده شورایی آدم بشم خواب به چشم ندارم.پای چشام اندازه یه پیاله گود رفته لامصب.

امروز کله سحر زدم بیرون.یک ماه ونیمه که از عملیات کاشت موم گذشته از خونه نزده بودم بیرون.سرده..هوای استخون سوز زمستون میکوبه تو پیشونیم. از پشت ماسک نفس عمیقی می کشم.
بوی گند ماسک و میکشم توی سینم ماسکا چه بوگندو شدن..حالا..یکی هم تو فضای مجازی میگفت بوی گند از ماسک نیست و گلاب به روتون عطر دهان مبارکه.خخخ.. شایداز ماسک استفاده انتخاباتی هم کردم.
شبا روزای انتظار جوونه زدن زلفام به انتخابات و اینا فک کردم.وقت کافی داشتم به تمام سوراخ سنبه های مسیر انتخابات سرک بکشم.از تیپ و قیافه تا ستاد و دفتر و دستک و دایره تنبور و سور و سیات..
هرچند که الان کله مبارکم شبیه سیرابی شکمبه شده و مثل چمن پاخورده توی ذوق میزنه ولی دکتر نوید رشد زلف وگیس انبوه در آینده نزدیک بهم داده.
خوبیش اینه تو چندوقت ننه‌جانم تو تبلیغ و معارفه کم نذاشت و تو صف نونوایی و سالن بزک دوزک و دکون و بازار سررشته رو ول داده که پسرم، قندِعسلم داره میره شورا و حالا این کلاف دراز شده و جمع کردنی نیست.

بگذریم که من تو گام اولم بدجوری شل میزنم.خیلی کار داره کسی چشمش بهم افتاد بگه اوهه..ویوورِرِ.یعنی میشه..؟
آقا یه نماینده داشتیم قدرتِ خدا..مثل پرنس چارمینگ..جووونم..هممیشه خدا خرمن موهاش توی صورتش بود ..یه نگاه می کرد به راست هممممه راستی‌ها لایکش میکردن.(اصن هی‌ایز دِیر چاید…) این اواخر هم یه نگاه می‌کرد به چپی ها همه چپی‌ها براش ضعف میرفتن. خلاصه خرمن زلف و قد و بالا و چپ و راست و با هم داشت.
من حالا مثل دنگ آویزون ویلوون وسط تخم چشم میدونم.نه چپ نه راست نه شرق نه غرب…مثه هری پاتر دنبال جادوی پُف کله‌کردن سرِطاسمم.
خدا خیرش بده دکتر..الله وکیلی معجزه کرده با اینکه دستش بازنبود و با کمبود پشم سرم مواجه بود ولی با همون چارتا خال موی تُنُک، روی سنگ مرمر شوید سبز کرد.

به مدد احمد خیاط و موسسه رویش مو دو تا قدم اول برداشته شد.
نگم که از همین شروع کار شمسی خانوم با ننه جان لج کرده زیرابِ من‌ِهیچی ندار و همه جا میزنه که هیچ.. من و ننه رو میبینه چادرش رو می گیره زیر دندون عاریش و همچنین راهش و ور میکشه میره که نگو.نوه ی ترگل و ورگلش دیگه بدتر..پِلَنِ تخریب و نبرد همین اول کار همینجا تو محله کلیدخورده..

راهم و کج کردم تو خیابون اصلی..به خودم قول دادم امروز اولین نفری که سر راهم ببینم بحث و بکشم باهاش به شورا.افتاده بودم تو دور پرس و جو آقا شورا چه دنگ و فنگی داره.
آدم سه بار زن بگیره هم مالی هم جانی هم همه چی به نفعشه. اما این شورا قشنگ شیره جونت و تا مغزنخاع میکشه بیرون.
رسانه چیه؟ رسانه ما تو محل شمسی خانم زینب خانم مهری خانم بودن.آخرین اخبار از قیمت قندوشکر تا رخداد بین المللی، جنگ، کم و کاستی جهیزیه نوه دختر اقدس خانم،ریخت و پاش سفره ولیمه مکه حاج حسن بگیر تاااا طب و پزشکی سونوگرافی و تخمین جنسیت بچه ها و مدت زمان بارداری و این اواخر هم روشهای نوین درمان کرونا.رسانه همینه دیگه!می‌رسانه!
اصن اتاق فکر چیه … آقا ما یه عمری به مستراح گفتیم اتاق فکر.. چه میفهمم از این جنگولک بازی ها.

تیم مجازی،تیم حقیقی چیه؟تیم فقط یتیم های لیانگ‌شامپو خودمون..واسه بزن بزن و قالتاق بازی و گردن کلفتی همیشه حاضروآماده بود.

چه بدبختی…من اول باید مغزم آپدیت بشه بعد بلندشم بیام قمپوز شورایی‌آدم درکنم.
حتتتتما نوه شمسی این راهها رو رفته واسه همین از الان مثه شوراییاس.
کت‌وشلوار برق برقی..عطرو ادکلن زده.موی یک‌وریِ واکس خورده…کفش‌وکمربندِورنی.. صاف‌وصوف وشق‌ورق..انگار عصا قورت داده که از حلقش تا کَفِش و صاف نگه می داره.وایسا موهام رشد کنه…موقع درو میبینمت مکُش‌مرگ‌ِمایِ قرتی.

منم احتیاج به نوچه و آدم دارم. باید چند تا آدم دنبال خودم دراز کنم که هر جا میرم برام امتیاز باشه.هنوز نمیدونم اینکار به چه دردی میخوره ولی بقیه هم این کار و میکنن. همین نوه چشم خوشگل شمسی با کت‌وشلوار ارغوانیِ براق چند تا از بروبچ لیانگ‌شامپو رو ریزودرشت سوا کرده از خودش بدتر. دنبالش دراز می‌شن و راه براش وا می کنند.منم باید پر‌ِشالم دوتا آدم حسابی آویزون کنم خب.
یک ماه مونده به ثبت‌نام این بشر، داستانی واسه خودش درست کرده که نگو و نپرس. انگار دو دوره شورا بود و الان می خواد با هت‌تریک بره واسه دوربعدی..والله.

آخه منی از انتخابات هیییچی سردرنمیارم باید یه آدم کاربلد درست حسابی بالا سرم باشه تا راه‌وچاه و چم‌و‌خم کارو بهم یاد بده.باید لیییدرررر پیدا کنم….

ادامه دارد…

مریم اله‌وردی

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*