• شناسه : 4823
  • 21 مارس 2021 - 12:37
اولین جراحی پارکینسون در مازندران به دستان توانمند پزشک نخبه مازندرانی  انجام شد
اولین جراحی پارکینسون در مازندران به دستان توانمند پزشک نخبه مازندرانی  انجام شد

اولین جراحی پارکینسون در مازندران به دستان توانمند پزشک نخبه مازندرانی انجام شد

اختصاصی شهرآشوب/ اولین جراحی کاشت الکترود در درمان بیماری پارکینسون توسط تنها جراح فانکشنال مغز در شمال کشور(دکتر سجاد شفیعی)‌‌در بیمارستان فوق تخصصی شهید فکوری جویبار صورت گرفت. به همت خیر بزرگ و موسس مجتمع بزرگ بیمارستان شهید فکوری جویبار و با دستان توانمند دکتر شفیعی ، اولین عمل جراحی کاشت الکترود برای درمان بیماری […]

اختصاصی شهرآشوب/

اولین جراحی کاشت الکترود در درمان بیماری پارکینسون توسط تنها جراح فانکشنال مغز در شمال کشور(دکتر سجاد شفیعی)‌‌در بیمارستان فوق تخصصی شهید فکوری جویبار صورت گرفت.

به همت خیر بزرگ و موسس مجتمع بزرگ بیمارستان شهید فکوری جویبار و با دستان توانمند دکتر شفیعی ، اولین عمل جراحی کاشت الکترود برای درمان بیماری پارکینسون روز ۲۹ اسفند ماه ۹۹در بیمارستان فکوری با موفقیت به پایان رسید.

دکتر سجاد شفیعی فوق‌تخصص جراحی مغز و اعصاب با بیان این موضوع بیماری که مورد عمل جراحی قرار گرفت به نوعی پارکینسون مبتلاست و در این عمل با کاشت الکترود داخل هسته‌های عمقی مغز و تحریک قسمت‌هایی از مغز با وصل کردن الکترود به باتری که زیر پوست کاشته می شود، لرزش ها و علائم بیماری برطرف می‌شود.

دوران نقاهت و بستری پس از جراحی در بیمارستان برای بیمار ۲۴ ساعت است و پس از ۲۴ ساعت بیمار میتواند بیمارستان را ترک کند.

دکتر سجاد شفیعی در ادامه گفت: این عمل در استان مازندران برای اولین بار انجام می‌شود. البته در سطح کشور در مراکزی مثل تهران و شیراز این عمل انجام شده بود.در مجموع این جراحی بسیار نو و جدید است که به طور کلی در دنیا هم، یک عمل معمول و رایج نیست و در واقع یک جراحی پیشرفته و تکنولوژیِ بروز است که به نوعی لبه علم محسوب می‌شود.در طیف جراحی مغز و اعصاب، عملی پیشرفته تر از این عمل نداریم که بتوانیم با تغییر کارکرد قسمت‌هایی از مغز یکسری از علائم و رفتارها را عوض کنیم.

همچنین وی افزود:این جراحی برای برخی از بیماری‌های روانی هم کاربرد دارد و برای کسانی که مبتلا به افسردگی، وسواس، بی اشتهایی عصبی، پرخوری عصبی و تیک عصبی هستند هم مفید فایده محسوب میشود.
درصد موفقیت این عمل نیز بسیار بالاست به طوری که اگر بیمار به درستی انتخاب شود و عمل هم به خوبی روی این بیمار صورت بگیرد امکان موفقیت عمل زیاد است.از آنجا که این عمل به لحاظ تکنیکی بسیار ظریف و حساس محسوب می شود هر بیماری نمی تواند گزینه مناسبی برای این جراحی پیشرفته باشد.بیمار توسط یک تیم تخصصی، شامل چند متخصص مورد بررسی و معاینه قرار می‌گیرد و با تصمیم‌گیری شورای پزشکی بیمار انتخاب می‌شود.

درخاتمه، دکتر شفیعی ضمن ابراز خشنودی از موفقیت این جراحی دشوار و حساس ضمن تشکر ویژه از استاد دکتر رضا ‌جلیلی خشنود،از اساتید دیگری همچون؛ دکتر زالی، دکتر شهزادی،دکتر امیر حسن حبیبی و دکتر شهیدی برای راهنمایی‌های ارزنده آنها در طول این مسیر و همچنین از دکتر تفاخری که در حین عمل همراه و در کنار تیم جراحی بودند، نیز تشکر کرد.

حاج رمضانعلی فکوری جویباری، مالک و موسس بیمارستان بزرگ شهیدفکوری نیز پس از انجام موفقیت‌آمیز اولین عمل جراحی درمان پارکینسون در استان مازندران اظهار داشت:
بسیار خوشحالم که پس از ۲۵ سال چشم انداز و ۱۲ سال تلاش، امروز به لطف خدا شاهد به ثمرنشستن این تلاش هستیم که باایجاد ظرفیت حضور متخصصان بزرگ در این بیمارستان، پروسه انجام یک عمل بسیار مهم و نادر که تا به حال در این استان انجام نشده با دستان توانمند این متخصصین با موفقیت به پایان رسید.
خرسندی من در این است که به عنوان یک انسان مثمرثمر، بتوانم گوشه‌ای از مشکلات جامعه را حل کنم و انشاالله رضایت مردم و رضایت خداوند هم در همین موضوع باشد.

گفتنی‌ست بیمارستان شهید فکوری جویبار با برترین تکنولوژی های روز منطقه خاورمیانه در تمام رشته های داخلی و جراحی تخصصی و فوق تخصصی منجمله قلب و عروق مغز و اعصاب ترمیمی وزیبایی ارتوپدی و با امکانات تشخیصی پاراکلینیکی پیشرفته تصویربرداری و آزمایشگاهی، چشم پزشکی، پوست و زیبایی و…با بهره‌برداری از ۲۱۱ تخت، ۷ اسفندماه ۹۹، روز میلاد با سعادت حضرت علی علیه السلام با حضور معاون درمان وزارت بهداشت در جویبار افتتاح شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*