• شناسه : 3755
  • 09 سپتامبر 2020 - 21:31
استان مازندران: با کمبود صادرکننده حرفه‌ای در بخش کشاورزی روبه‌رو است
استان مازندران: با کمبود صادرکننده حرفه‌ای در بخش کشاورزی روبه‌رو است

استان مازندران: با کمبود صادرکننده حرفه‌ای در بخش کشاورزی روبه‌رو است

استاندار مازندران با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های صادراتی کشورهای حوزه دریای خزر گفت: صادرکننده حرفه‌ای بخش کشاورزی در استان کم داریم. به گزارش شهرآشوب، احمد حسین‌زادگان در جلسه کارگروه تنظیم بازار  مازندران در زمینه اهمیت تولید و صادرات  با اشاره به دغدغه‌های حوزه صادرات اظهار داشت: صادرات سبب رشد و توسعه اقتصادی استان می‌شود که باید بخش […]

استاندار مازندران با تاکید بر شناسایی ظرفیت‌های صادراتی کشورهای حوزه دریای خزر گفت: صادرکننده حرفه‌ای بخش کشاورزی در استان کم داریم.

به گزارش شهرآشوب، احمد حسین‌زادگان در جلسه کارگروه تنظیم بازار  مازندران در زمینه اهمیت تولید و صادرات  با اشاره به دغدغه‌های حوزه صادرات اظهار داشت: صادرات سبب رشد و توسعه اقتصادی استان می‌شود که باید بخش خصوصی به درستی ورود  پیدا کند.

وی افزود: برای رشد و توسعه استان باید از شعار دوری کرده و امور را عملیاتی کنیم؛ ببینیم امسال چه کنیم تا با توجه به قوانین موجود، در بحث صادرات موفق باشیم. با توجه به ظرفیت بالای استان در بحث  تولیدات کشاورزی، متاسفانه  صادرکننده حرفه‌ای در استان کم است.

حسین‌زادگان اضافه کرد: باید راهکار افزایش صادرات بررسی شود و با کنترل و نظارت بیشتر و بهتر و مدیریت رسانه‌ای، صادرات را بهتر کرده و تقسیم وظیفه کنیم؛ در این زمینه دولت  از صادرکنندگان حمایت می‌کند. 

استاندار مازندران گفت: وجود  بازارچه مرزی یک ظرفیت  برای استان است و باید به درستی عرضه و تقاضا به تعادل ارزی برسند. پیش بینی می‌شود کیفیت و قیمت مرکبات تولیدی امسال  نسبت به گذشته بهتر باشد؛ این محصولات ذخیره‌سازی می‌شود و شاهد رونق صادرات خواهیم بود. در بحث تولید باید نیاز کشاورزان و باغداران نیز برآورده شود و تولیدکنندگان واقعی شناسایی شوند و در زمینه بهبود صادرات ورود کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*